MHS-SPORTPRYSUITDELING 2015

  • Anke_van_Wyk_1ste_Dogtershokkiekaptein_en_Speler_van_die_jaar_Medium
  • Anro_Scheepers_16A_Hokkiespan_van_die_Jaar_Ligawenners__en_Mpumalangawenners_Medium
  • Cailynn_den_Bakker_Medium
  • Coenraad_Visser_Junior_Sportseun_2015_Medium
  • David_Blenkinsop_First_Team_Cricket_player_of_2015_Medium
  • Johanine_de_Klerk_17A_Netbalspan_Kaptein_Mpumalangawenners_Medium
  • Lebogang_Maloka_Best_single_achievement_in_school_sport_Medium
  • MHS_se_Gr_12_Akademiese-_en_Kultuursterre_2015_Medium
  • Marius_Verwey_en_Marnus_Aucamp_Senior_Sportseun_van_2015_Medium
  • Somey_Uys_16A_Medium
  • Somey_Uys_Senior_Sportdogter_Medium
  • Stephani_Viljoen_Beste_enkelprestasie_buite_skoolverband_Medium
  • Zannenlee_Venter_15A_Mpumalangawenners_Medium

Kliek op die foto om te aanskou.

1. SERTIFIKAAT VAN VERDIENSTE/CERTIFICATE OF MERIT

(Toegeken aan leerders wat die sport bevorder deur op te tree as tellinghouers, skeidsregters, ens.)

Monique Theunissen Krieket:           Tellinghouer
Zannenlee Venter Krieket:           Tellinghouer
Courtney Strydom Cricket:          Score Keeper
Louise Volschenk Hokkie:           Skeidsregter
Schalk van der Merwe Hokkie:           Skeidsregter
Suné Swanepoel Hokkie:           Skeidsregter

2. SKAAK/CHESS         

Ons skaakspelers vaar uitstekend in die Super-16 en liga – die Junior span word gekroon as Mpumalanga-wenners en die Eerste/senior span eindig as Mpumalanga-naaswenners. Die Junior span gaan in Desember aan die Nasionale Kampioenskappe deelneem.

JUNIOR SPAN (Mpumalanga-wenners)

Benjamin Jacobs Erekleure Brons:       Mpumalanga-wenners
Branden de Scande Erekleure Brons:       Mpumalanga-wenners
Leanie Viljoen Erekleure Brons:       Mpumalanga-wenners
Zander Putter Erekleure Brons:       Mpumalanga-wenners
Shaun Combrinck Erekleure Brons:       Mpumalanga-wenners
Greta Kurpershoek Erekleure Brons:       Mpumalanga-wenners
Jan-Adriaan Naudé (Kaptein)

Erekleure Brons:       Mpumalanga-wenners

PS Silwer en Trofee: Speler van die jaar

EERSTE SPAN (Mpumalanga-naaswenners)

Ferdinand van Vuren PS Silwer:                   Eerste span
Etric Swart

PS Silwer:                   Eerste span

Half-erekleure:         Mpumalanga-naaswenners

Ronet Viljoen

PS Silwer:                   Eerste span

Half-erekleure:         Mpumalanga-naaswenners

Gavin van Rooyen

PS Silwer:                   Eerste span

Half-erekleure:         Mpumalanga-naaswenners

JP van der Linde

PS Silwer:                   Eerste span

Half-erekleure:         Mpumalanga-naaswenners

Hendrik Rossouw

PS Silwer:                   Eerste span

Half-erekleure:         Mpumalanga-naaswenners

Thulani Mthombeni (Captain)

Half Colours:            3 Years First Team

                                    Mpumalanga Runners-up

CA Siver and Vosloo Trophy: Player of the year

3. SKIET/SHOOTING              

Annabel Swart PS Silwer en Trofee: o/14 Skutvan die jaar
BotesRossouw PS Silwer en Trofee: o/16 Skutvan die jaar
DanicoBotes PS Silwer en Midbank Loodgieters Trofee:Senior skutvan die jaar

4. SWEM/SWIMMING                 

Stephani Viljoen

Erekleure Brons:       Mpumalanga-span

(Sy verwerf 5 goue medaljes, verbeter 3 rekords en word aangewys as Victrix Ludorum tydens die Mpumalanga Kampioenskappe)

Erekleure Silwer:       Brons medalje in 50m vryslag by SA Skole                                     Kampioenskappe

PS Silwer en Trofee: Dogterswemmer van die jaar

Johan Viljoen

Erekleure Brons:       Mpumalanga-span

Erekleure Silwer:       Brons medalje in 50m vlinderslag by SA                                     Skole Kampioenskappe

PS Silwer en Trofee: Seunswemmer van die jaar

5. JEUGSKOU/YOUTH SHOW                    

Valery du Plessis ErekleureBrons:        Mpumalanga-span
Claudine Bolt ErekleureBrons:        Mpumalanga-span
Jennie Barwise ErekleureBrons:        Mpumalanga-span
Letitia Bezuidenhout ErekleureBrons:        Mpumalanga-span
Mark Nel

Erekleure Goud:       3 Jaar Erekleure Silwer

                                    Mpumalanga-span

                                    Derdeplek SA’s

PS Silwer en KanhymTrofee: Senior Skouman van die jaar

6. DRUMMIES                   

Sabrina Coetzee Full Colours Bronze: Senior Mpumalanga Team
Mahlatse Maseko Full Colours Bronze: Senior Mpumalanga Team
Marna Snyman CA Silver and Henning Gericke Trophy:   Drummie of the year

7. GHOLF                           

JUNIORSPAN(Super 16-wenners)     Super 16 trofee

Kyle van Rooyen PS Brons:                    Super 16-wenners
JP van der Linde PS Brons:                    Super 16-wenners
Arno Kruger PS Brons:                    Super 16-wenners
Evert Buurman PS Brons:                    Super 16-wenners

TWEEDE SPAN (Netto Mpumalanga-wenners)   Mpumalanga trofee

JP van der Linde PS Silwer:                   Mpumalanga-wenners
Elnu Potgieter PS Silwer:                   Mpumalanga-wenners
Migael Henning PS Silwer:                   Mpumalanga-wenners
Evert Buurman

PS Silwer:                   Mpumalanga-wenners

PS BronsenTrofee: Speler van die jaar

EERSTE SPAN

Arno Kruger PS Silwer:                   Eerste span
Johann van Niekerk PS Silwer:                   Eerste span
Chanelle Botha

Half-erekleure:         2jaareerste span

PS SilwerenTrofee: Dogtersgholfspeler van die jaar

AJ Meyer Half-erekleure:         3jaar eerste span
Banele Mavuso

CA Silver:                   First Team

PS Silver and Roberts Trophy: Player of the year

8. MUURBAL/SQUASH                          

DOGTERS - EERSTE SPAN

Megan Besuydenhout PS Silwer:                   Eerste span
Courtney Strydom CA Silver:                   First Team
Louise Volschenk Half-erekleure:         2 jaar eerste span
Thiané Jansen van Nieuwenhuizen Half-erekleure:         2 jaar eerste span
Elzane Pretorius Half-erekleure:         3 jaar eerste span
Wil-Mari Botha

PS Silwer:                   Eerste span

PS Silwer en Trofee: Speler van die jaar

SEUNS - TWEEDE SPAN

Jason van Zyl PS Brons en Trofee: Speler van die jaar

SEUNS - EERSTE SPAN

Jacques Oostendurp PS Silwer:                   Eerste span
Jan-Adriaan Naudé PS Silwer:                   Eerste span
Craig Russell CA Silver:                   First Team
Andrew Martin CA Silver:                   First Team
David Blenkinsop

Half Colours:            2 years First Team

PS Silver and Trophy: Player of the year

9. TENNIS              

(Ons het 8 spanne in die liga ingeskryf en 4 spelers het Mpumalanga kleure gekry)

DOGTERS – VIERDE SPAN (Ligawenners)

Nicole Hartslief CA:                             League Winners
Janke Botes PS:                               Ligawenners
Chené Leonard PS:                               Ligawenners
Melandi Swart PS:                               Ligawenners

DOGTERS – TWEEDE SPAN

Nerissa Pelimpasakis PS Brons en trofee: Speler van die jaar

DOGTERS – EERSTE SPAN

Sabeehah Latif

CA Silver:                   First Team

Full Colours Silver:    3 years Full Colours Bronze

                                    Mpumalanga Team u/19

Marlize Aucamp Half-erekleure:         2 jaar eerste span
Louise Volschenk Half-erekleure:         4 jaar eerste span
Ashleigh Wilson

Half Colours:                         4years First Team

Full Colours Silver:    3 years Full Colours Bronze

                                    Mpumalanga Team u/19

CA Silver and Trophy: Player of the year

SEUNS – DERDE SPAN (Ligawenners)

Pieter Hoogenboezem PS:                               Ligawenners
Andrew Martin CA:                             League Winners
Stephan Jansen van Vuuren PS:                               Ligawenners
Quryn van Wyk

PS:                               Ligawenners

PS Brons en trofee: Speler van die jaar

SEUNS – TWEEDE SPAN

Dirkse Steenkamp PS Brons en trofee: Speler van die jaar

SEUNS – EERSTE SPAN

JP van der Linde PS Silwer:                   Eerste span
Danzel Johnson

CA Silver:                   First Team

Full Colours Bronze: Mpumalanga Team u/19

Ferdinand van Vuren Half-erekleure:         3 jaar eerste span
Christiaan Diedericks Half-erekleure:         2 jaar eerste span
Marnus Aucamp

Half-erekleure:         5 jaar eerste span

Erekleure Silwer:       3 jaar Erekleure Brons

                                    Mpumalanga-span o/19

PS Silwer en Trofee: Speler van die jaar

10. LANDLOOP/CROSS COUNTRY               

Quryn van wyk PS Brons:                    Nkangalaspan o/14
Ankia Swanepoel PS Brons:                    Nkangalaspan o/15
Jaco Venter PS Brons:                    Nkangalaspan o/15
Amber James CA Bronze:                Nkangala Teamu/16
Jon Jon Bam PS Brons:                    Nkangalaspano/16
Emma Schutte PS Brons:                    Nkangalaspano/17
Erik Grobler PS Brons:                    Nkangalaspano/19
JacoJacobsz PS Brons:                    Nkangalaspano/19
Jacques Keulder ErekleureBrons:        Mpumalanga-span o/16
Somey Uys ErekleureBrons:        Mpumalanga-span o/16
Romeo Dikotope

Full Colours Bronze: Mpumalanga Team u/19

CA Silver and At van Wyk Trophy: Cross Country athlete of the year

11. ATLETIEK/ATHLETICS                              

(Atletiek vaar uitstekend met 8 atlete wat die provinsie verteenwoordig)

Unathi Poyo CA Bronze:                  Nkangala Team u/15
Somey Uys PS Brons:                      Nkangala-spano/17
Jacques Keulder PS Brons:                      Nkangala-spano/17
Larissa de Jager PS Brons:                      Nkangala-span o/17
Naomie Martin CA Bronze:                  Nkangala Team u/17
Shannon Cappa CA Bronze:                  Nkangala Team u/17
Amber James CA Bronze:                  Nkangala Team u/17
Sikholiwe Mdletshe CA Bronze:                  Nkangala Team u/17
Pieter Potgieter PS Brons:                      Nkangala-span o/19
Ntokozo Tlou

CA Bronze:                  Nkangala Team u/15

CA Bronze and SASG Trophy: Throws Athlete of the year

Caylee Hannay Half Colours:                ASA Mpumalanga Team u/17
Neil Scott

Half Colours:                ASA Mpumalanga Team u/15

Full Colours Br  onze:   Silver medal at ASA for Pentathlon

Romeo Dikotope

Half Colours:                ASA Mpumalanga Team u/19

CA Bronze and Brink Trophy: Middle Distance Athlete of the year

Jaco Jacobsz Erekleure Brons:           Mpumalanga-span en ASA Mpumalanga-                             span o/19
Coenraad Visser

Erekleure Brons:           Mpumalanga-span o/15

PS Brons en FanieCronjéTrofee:   Hekkiesatleet van die jaar

Mbuso Mahlangu

Full Colours Bronze:     Mpumalanga Team and ASA Mpumalanga                         Team u/19

CA Bronze and Maritz Trophy: High Jump Athlete of the year

Zanele Masilela

Full Colours Bronze:     Mpumalanga Team and ASA Mpumalanga                         Team u/19

CA Silver and Fires van Vuuren Shield:   Girls Athlete of the year

Lebogang Maloka

Full Colours Bronze:     Mpumalanga Team and ASA Mpumalanga                         Team u/19

Full Colours Gold:        Gold medal at SA’s for 200m

                                    Gold medal at SA’s for Long Jump

                                    Silver medal at SA’s for 100m

                                    Silver medal at ASA for 100m

CA Bronze and André Meyer Trophy: Long Jump Athlete of the year

CA Bronze and Elsie Cross Trophy: Sprint Athlete of the year

CA Silver and Fires van Vuuren Shield:   Boys Athlete of the year

12. DOGTERSKRIEKET/GIRLS’ CRICKET             

EERSTE SPAN

Chanelle Marais PS Silwer:                   Eerste span
Chanel Strydom PS Silwer:                   Eerste span
Alicia Meyburgh PS Silwer:                   Eerste span
Natasha Meyer PS Silwer:                   Eerste span
LeanieViljoen PS Silwer:                   Eerste span
Valery du Plessis Half-erekleure:         2 jaareerste span
Francis Duvenhage Half-erekleure:         3 jaareerste span
AnzélVisser Half-erekleure:         3 jaareerste span
Letitia Bezuidenhout Half-erekleure:         3 jaareerste span
Nikita Evans Half-erekleure:         3 jaareerste span
LorindaCloete Half-erekleure:         4 jaareerste span

Anke van Wyk

(Kaptein)

Half-erekleure:         3 jaareerste span

PS Goud:                   Eerste span kaptein

PS Silweren MG Theunissen trofee:   Speler van die jaar

13. SEUNSKRIEKET/BOYS’ CRICKET        

(In cricket, our nemesis is not the local red school but the boys from the Lowveld. Therefore, our 2 teams that play in the Super League,as well as our Pro-20 Team are Mpumalanga Runners-up)

14A

Kyle Christie CA Silver and SupaQuik Trophy: Player of the year

15B

MC Kühn PS BronsenTrofee:    Speler van die jaar

15A

Matthys Taljaard Half-erekleure:         Mpumalanga-naaswenners
Jaco Jacobs Half-erekleure:         Mpumalanga-naaswenners
Christian Matthews Half Colours:            Mpumalanga Runners-up
Thomas Knight Half Colours:            Mpumalanga Runners-up
Jean Lombard Half-erekleure:         Mpumalanga-naaswenners
Duan Tupper Half-erekleure:         Mpumalanga-naaswenners
Gysbert Ehlers Half-erekleure:         Mpumalanga-naaswenners
Coenraad Visser

Half-erekleure:         Mpumalanga-naaswenners

                                    Mpumalanga-span o/15B

PS Silweren MHS Trofee: Speler van die jaar

Arno Kruger

(Kaptein)

Half-erekleure:         Mpumalanga-naaswenners

Erekleure Brons:       Mpumalanga-span o/15A

Derde span

Marius Verwey PS BronsenTrofee:    Speler van die jaar

Tweede span

Craig Russell CA Bronze and Trophy:       Player of the year

Pro-20

Gysbert Ehlers Half-erekleure:         Mpumalanga-naaswenners
Arno Kruger Half-erekleure:         Mpumalanga-naaswenners
Alec Jordaan Half-erekleure:         Mpumalanga-naaswenners
Andrew Martin Half Colours:            Mpumalanga Runners-up
David Blenkinsop Half Colours:            Mpumalanga Runners-up
Aiden Vandenbrouck Half Colours:            Mpumalanga Runners-up
Sanele Ngezana Half Colours:            Mpumalanga Runners-up
Donovin McDonald Half-erekleure:         Mpumalanga-naaswenners
Elnu Potgieter Half-erekleure:         Mpumalanga-naaswenners
Mario Leemans Half-erekleure:         Mpumalanga-naaswenners
Frederik Greyling Half-erekleure:         Mpumalanga-naaswenners
Marnus Aucamp Half-erekleure:         Mpumalanga-naaswenners
Marius Verwey (Kaptein)

Half-erekleure:         Mpumalanga-naaswenners

PS Silweren Gerhard Coetzer Trofee: Pro-20 Speler van die jaar

EERSTE SPAN

Alec Jordaan

PS Silwer:                   Eerste span

Half-erekleure:         Mpumalanga-naaswenners

Andrew Martin

CA Silver:                   First Team

Half Colours:            Mpumalanga Runners-up

Aiden Vandenbrouck

CA Silver:                   First Team

Half Colours:            Mpumalanga Runners-up

Darius Millard

PS Silwer:                   Eerste span

Half-erekleure:         Mpumalanga-naaswenners

Sanele Ngezana

CA Silver:                   First Team

Half Colours:            Mpumalanga Runners-up

                                    Mpumalanga Team u/17B

Donovin McDonald

Half-erekleure:         2 jaareerste span

                                    Mpumalanga-naaswenners

Justin Nienaber

Half Colours:             2 years First Team

                                    Mpumalanga Runners-up

Denton Cant

Half Colours:             2 years First Team

                                    Mpumalanga Runners-up

Mario Leemans

Half-erekleure:         2 jaareerste span

                                    Mpumalanga-naaswenners

Elnu Potgieter

Half-erekleure:         2 jaareerste span

                                    Mpumalanga-naaswenners

ErekleureBrons:        Mpumalanga-span o/19A

Joshua Wasserfall

Half-erekleure:         3 jaareerste span

                                    Mpumalanga-naaswenners

David Blenkinsop

CA Silver:                   First Team

Half Colours:            Mpumalanga Runners-up

CA Silver and Tee Vee Electrical Trophy: Player of the year

Marnus Aucamp(Kaptein)

Half-erekleure:         3 jaareerste span

PS Goud:                   Eerste span kaptein

14. NETBAL / NETBALL                        

(2 spanne is Mpumalanga-wenners en 9 spelers ontvang provinsiale kleure)

14B

Natasha Krogh PS Brons en Trofee: Speler van die jaar

14A

Pamela Gazu Full Colours Bronze:  Mpumalanga Team u/14 A1
Liz-Mari Lombard PS Silwer en Daan en Yvonne Trofee:   Speler van die jaar

15B

Lesego Atoli

Half Colours:             Mpumalanga Team u/15A2

CA Bronze and Trophy: Player of the year

15A

Melandi Swart PS Silwer en Pretorius Trofee: Speler van die jaar

16B

Mariska de Beer PS Brons en Trofee: Speler van die jaar

16A (Ligawenners; Mpumalanga-wenners; 17de op SA-skoletoernooi; Netbalspan vd jaar) MpumalangaTrofee en Marx Trofee (Netbalspan van die jaar)

GerhaldineJordaan

PS Silwer:                   Netbalspan van die jaar

Erekleure Brons:       Ligawenners en Mpumalanga-wenners

Monique Roos

PS Silwer:                   Netbalspan van die jaar

Erekleure Brons:       Ligawenners en Mpumalanga-wenners

Johanae van Gas

PS Silwer:                   Netbalspan van die jaar

Erekleure Brons:       Ligawenners en Mpumalanga-wenners

Danielle Malan

PS Silwer:                   Netbalspan van die jaar

Erekleure Brons:       Ligawenners en Mpumalanga-wenners

Pauli Verwey

PS Silwer:                   Netbalspan van die jaar

Erekleure Brons:       Ligawenners en Mpumalanga-wenners

Lebogang Kekana

CA Silver:                   Netball Team of the year

Full Colours Bronze:  League Winners and Mpumalanga Winners

Full Colours Silver:    3 years Full Colours Bronze

                                    Mpumalanga Team u/16A1

Sikholiwe Mdletshe

CA Silver:                   Netball Team of the year

Full Colours Bronze:  League Winners and Mpumalanga Winners

Full Colours Silver:    3 years Full Colours Bronze

                                    Mpumalanga Team u/16A1

CA Silver and Mandy van der Westhuizen Trophy:

                                    Player of the year

Suné Krüger (Kaptein)

PS Silwer:                   Netbalspan van die jaar

Erekleure Brons:       Ligawenners en Mpumalanga-wenners

Erekleure Silwer:       3 jaar Erekleure Brons

                                    Mpumalanga-span o/16 A1

17B

Khanyisile Mahlangu CA Bronze and Trophy: Player of the year


17A (Mpumalanga-wenners; 19de op SA-skoletoernooi) MpumalangaTrofee

Dimakatso Molepo Full Colours Bronze:  Mpumalanga Winners
Jenni Jansen van Vuuren Erekleure Brons:       Mpumalanga-wenners
Chené du Toit Erekleure Brons:       Mpumalanga-wenners
Louise Hertzog Erekleure Brons:       Mpumalanga-wenners
Mornique du Plessis

Half colours:              Mpumalanga Team u/17 B1

Full Colours Bronze:  Mpumalanga winners

Cherizé Grobler

Half-erekleure:         Mpumalanga-span o/17B1 (Kaptein)

Erekleure Brons:       Mpumalanga-wenners

Danjelle Rossouw

Full Colours Bronze:  Mpumalanga winners

CA Silver and Anja Opperman Trophy:   Player of the year

Johanine de Klerk (Kaptein) Erekleure Brons:       Mpumalanga-wenners

Tweede span

Zanele Masilela CA Bronze and Trophy: Player of the year

Eerste span

MbaliMagagula CA Silver:                   First Team
Elzeth Steenkamp PS Silwer:                   Eerste span
Tylah Viljoen PS Silwer:                   Eerste span
Ashleigh Wilson CA Silver:                   First Team
Nanet van der Linde PS Silwer:                   Eerste span
Chanelle Verwey Half-erekleure:         2 jaar Eerste span
Jomari Stronkhorst Half-erekleure:         2 jaar Eerste span
Nomsa Nkosi

Half Colours:             2 years First Team

                                    Mpumalanga Team u/18 A2

Thando Khumalo

CA Silver:                   First Team

Full Colours Silver:    3 years Full Colours Bronze

                                    Mpumalanga Team u/17A1

CA Silver and Helen van der Merwe trophy:   Player of the year

(Identified as one of the top 35 u/17 players at SA Tournament)

Mashé van der Westhuizen (Kaptein)

Half-erekleure:         2 jaar Eerste span

PS Goud:                   Eerste span kaptein

15. DOGTERSHOKKIE / GIRLS’ HOCKEY             

(18 provinsiale spelers en 3 Mpumalanga wenners! o/14A is Noordvaal-naaswenners.)

14B (Ligawenners)    

Chatline Stuurman CA:                             League Winners
Lené Herholdt PS:                               Ligawenners
Ansuné Cilliers PS:                               Ligawenners
Lisa Steyn PS:                               Ligawenners
Kheti Sindane CA:                             League Winners
Danelle O’Neill PS:                               Ligawenners
Savannah Neethling PS:                               Ligawenners
Lindo Gininda CA:                             League Winners
Eden Walters CA:                             League Winners
Monique Posthumus PS:                               Ligawenners
Idette Scheepers PS:                               Ligawenners
Selma van der Merwe PS:                               Ligawenners
Zanri van Heerden PS:                               Ligawenners
Nicole Gerrits (Captain)

CA:                             League Winners

CA Bronze and Trophy: Player of the year

14A (Ligawenners; Mpumalanga-wenners; Noordvaal-naaswenners en Dogters Hokkiespan van die jaar) Mpumalanga Trofee en A Wilke Trofee (Hokkiespan van die jaar)

Zolile Nyambi

CA Silver:                   Hockey Team of the year

Full Colours Bronze:  League Winners; Mpumalanga Winners and                             Noordvaal Runners-up

Jania du Plessis

PS Silwer:                   Hokkiespan van die jaar

Erekleure Brons:       Ligawenners; Mpumalanga-wenners en                                                 Noordvaal-naaswenners

Charné Vandenbrouck

CA Silver:                   Hockey Team of the year

Full Colours Bronze:  League Winners; Mpumalanga Winners and                             Noordvaal Runners-up

Mirna de Wet

PS Silwer:                   Hokkiespan van die jaar

Erekleure Brons:       Ligawenners; Mpumalanga-wenners en                                                 Noordvaal-naaswenners

Anja Groenewald

CA Silver:                   Hockey Team of the year

Full Colours Bronze:  League Winners; Mpumalanga Winners and                             Noordvaal Runners-up

Chrizaan Wentzel

PS Silwer:                   Hokkiespan van die jaar

Erekleure Brons:       Ligawenners; Mpumalanga-wenners en                                                 Noordvaal-naaswenners

Paige Cappa

CA Silver:                   Hockey Team of the year

Full Colours Bronze:  League Winners; Mpumalanga Winners and                             Noordvaal Runners-up

Mandi Grobler

PS Silwer:                   Hokkiespan van die jaar

Erekleure Brons:       Ligawenners; Mpumalanga-wenners en                                                 Noordvaal-naaswenners


Deonne de Beer

PS Silwer:                   Hokkiespan van die jaar

Erekleure Brons:       Ligawenners; Mpumalanga-wenners en                                                 Noordvaal-naaswenners

Melanie Kruger

PS Silwer:                   Hokkiespan van die jaar

Erekleure Brons:       Ligawenners; Mpumalanga-wenners en                                                 Noordvaal-naaswenners

Half-erekleure:         Mpumalanga-span o/14B

Lesedi Sambo

CA Silver:                   Hockey Team of the year

Full Colours Bronze:  League Winners; Mpumalanga Winners and                             Noordvaal Runners-up

                                    Mpumalanga Team u/14A

Schyla Erasmus

CA Silver:                   Hockey Team of the year

Full Colours Bronze:  League Winners; Mpumalanga Winners and                             Noordvaal Runners-up

                                    Mpumalanga Team u/14A

Marietjie Vollmer

(Kaptein)

PS Silwer:                   Hokkiespan van die jaar

Erekleure Brons:       Ligawenners; Mpumalanga-wenners en                                                 Noordvaal-naaswenners

                                    Mpumalanga-span o/14A

Cailynn den Bakker

(Captain)

CA Silver:                   Hockey Team of the year

Full Colours Bronze:  League Winners; Mpumalanga Winners and                             Noordvaal Runners-up

                                    Mpumalanga Team u/14A

CA Silver and Best u/14 Girls Hockey Player Trophy:

                                    Player of the year

15B(Super 16-wenners en ligawenners)             Super 16 trofee

Corné Dickinson PS:                               Super 16-wenners
Chané Steyn PS:                               Super 16-wenners
Jade van der Merwe PS:                               Ligawenners
Engela Volschenk PS:                               Ligawenners
Tiffany Essack PS:                               Super 16-wenners en Ligawenners
Lolanie van der Merwe PS:                               Super 16-wenners en Ligawenners
Daniëlle de Beer PS:                               Super 16-wenners en Ligawenners
Janke Botes PS:                               Super 16-wenners en Ligawenners
Charmain Motha PS:                               Super 16-wenners en Ligawenners
Alexa du Toit PS:                               Super 16-wenners en Ligawenners
Helena de Villiers PS:                               Super 16-wenners en Ligawenners
Courtney Strydom CA:                             Super 16 Winners and League Winners
Cherine Grieve PS:                               Super 16-wenners en Ligawenners
Chrizelle Fryer PS:                               Super 16-wenners en Ligawenners
Nikita van Vreden PS:                               Super 16-wenners en Ligawenners
Lizane Scheepers

PS:                               Super 16-wenners en Ligawenners

PS Brons en Trofee:  Speler van die jaar

Tiffany Pratt (Kaptein) PS:                               Super 16-wenners en Ligawenners

15A (Mpumalanga-wenners)                             Mpumalanga trofee

Danica Groenewald Full Colours Bronze:  Mpumalanga Winners
Simoné Bezuidenhout Full Colours Bronze:  Mpumalanga Winners
Sunette Jones Erekleure Brons:       Mpumalanga-wenners
Marlize Aucamp Erekleure Brons:       Mpumalanga-wenners
Mari Kuhn Erekleure Brons:       Mpumalanga-wenners
Cherise Fryer Erekleure Brons:       Mpumalanga-wenners
Marlie Kotzé Erekleure Brons:       Mpumalanga-wenners
Ankia Swanepoel Erekleure Brons:       Mpumalanga-wenners
Megan Hattingh Full Colours Bronze:  Mpumalanga Winners
Mieke Petersen Erekleure Brons:       Mpumalanga-wenners
Zannenlee Venter

Erekleure Brons:       Mpumalanga-wenners

Half-erekleure:         Mpumalanga-span o/16B

Lara Strauss

Erekleure Brons:       Mpumalanga-wenners

Half-erekleure:         Mpumalanga-span o/16B

Lara de Villiers

Erekleure Brons:       Mpumalanga-wenners

                                    Mpumalanga-span o/16A

PS Silwer en Rachel McDonald Trofee: Speler van die jaar

Vanessa Gordon (kaptein)

Erekleure Brons:       Mpumalanga-wenners

Half-erekleure:         Mpumalanga-span o/16B

16B (Super 16-wenners)                                         Super 16 trofee

Lize-Mari Jacobs PS:                               Super 16-wenners
Chenal Zanna PS:                               Super 16-wenners
Nadia Cloete PS:                               Super 16-wenners
René Stander PS:                               Super 16-wenners
Michelle Fourie PS:                               Super 16-wenners
Tania Bosman PS:                               Super 16-wenners
Celia Jansen van Rensburg PS:                               Super 16-wenners
Neria Venter PS:                               Super 16-wenners
Angelique Ludick CA:                             Super 16 Winners
Lisa Macdonald CA:                             Super 16 Winners
Estelle Verwey PS:                               Super 16-wenners
René du Toit PS:                               Super 16-wenners
Precious Masilela

CA:                             Super 16 Winners

CA Bronze and trophy: Player of the year

Lilia du Plessis (Kaptein) PS:                               Super 16-wenners

16A (Super 16-wenners; Mpumalanga-wenners; Noordvaal-Top 4)

            Super 16-trofee en Mpumalanga Trofee

Elicia Smit PS Brons:                    Super 16-wenners
Amber James

CA Bronze:                Super 16 Winners

Full Colours Bronze:  League Winners, Mpumalanga Winners and                             Noordvaa Top 4

Marioné Dique

PS Brons:                    Super 16-wenners

Erekleure Brons:       Ligawenners; Mpumalanga-wenners en                                                 Noordvaal- Top 4

Hestie Botha

PS Brons:                    Super 16-wenners

Erekleure Brons:       Ligawenners; Mpumalanga-wenners en                                                 Noordvaal- Top 4

Lienke van Dyk

CA Bronze:                Super 16 Winners

Full Colours Bronze:  League Winners; Mpumalanga Winners and                             Noordvaal Top 4

Somey Uys

PS Brons:                    Super 16-wenners

Erekleure Brons:       Ligawenners; Mpumalanga-wenners en                                                 Noordvaal- Top 4

Kyila Naudé

PS Brons:                    Super 16-wenners

Erekleure Brons:       Ligawenners; Mpumalanga-wenners en                                                 Noordvaal- Top 4

Nikita Victor

CA Bronze:                Super 16 Winners

Full Colours Bronze:  League Winners; Mpumalanga Winners and                             Noordvaal Top 4CA Bronze:

Half Colours:             Mpumalanga Team u/16 C

Bianca Dreyer

PS Brons:                    Super 16-wenners

Erekleure Brons:       Ligawenners; Mpumalanga-wenners en                                                 Noordvaal- Top 4

Half-erekleure:         Mpumalanga-span o/16B

Elzané Pretorius

PS Brons:                    Super 16-wenners

Erekleure Brons:       Ligawenners; Mpumalanga-wenners en                                                 Noordvaal- Top 4

                                    Mpumalanga-span o/16A

Rihani Lombard

PS Brons:                    Super 16-wenners

Erekleure Brons:       Ligawenners; Mpumalanga-wenners en                                                 Noordvaal- Top 4

                                    Mpumalanga-span o/16A

Callan Niemand

CA Bronze:                Super 16 Winners

Full Colours Bronze:  League Winners; Mpumalanga Winners and                             Noordvaal Top 4CA Bronze:

                                    Mpumalanga Team u/16 A (Captain)

Lebo Ramaijane

CA Bronze:                Super 16 Winners

Full Colours Bronze:  League Winners; Mpumalanga Winners and                             Noordvaal Top 4CA Bronze:

                                    Mpumalanga Team u/16 A

                                    (Chosen for the SA u/16 squad)

CA Silver and Christelle Conradie Trophy:     Player of the year

Jannali du Plessis (kaptein)

PS Brons:                    Super 16-wenners

Erekleure Brons:       Ligawenners; Mpumalanga-wenners en                                                 Noordvaal- Top 4

TWEEDE SPAN

Cheny van der Sandt PS Brons en Trofee: Speler van die jaar

EERSTE SPAN

Bertha Twerefoo CA Silver:                   First Team
Jané van der Wal PS Silwer:                   Eerste span
Corné Engelbrecht PS Silwer:                   Eerste span
Caylee Hannay CA Silver:                   First Team
Meisie Mongale CA Silver:                   First Team
Simoné van der Merwe PS Silwer:                   Eerste span
Louise Volschenk

PS Silwer:                   Eerste span

Half-erekleure:         Mpumalanga-span o/18 C

(Aangewys as die beste skeidsregter van die provinsiale toernooi en aangewys om die finaal te skeidsreg)

Naomie Martin

CA Silver:                   First Team

Half Colours:             Mpumalanga Team u/18 B

Andrea Visagie Half-erekleure:         2 jaar Eerste span
Suné Swanepoel Half-erekleure:         2 jaar Eerste span
Jade Victor Half Colours:             2 years First Team
Daniell van Niekerk Half-erekleure:         2 jaar Eerste span
Cheron de Waal

CA Silver:                   First Team

Half Colours:             Mpumalanga Team u/18 B (Captain)

CA Silver and Pikkie Coetzee Trophy:     Player of the year

Anke van Wyk (kaptein)

PS Goud:                   Eerste span kaptein

Half-erekleure:         2 jaar Eerste span

16. SEUNSHOKKIE / BOYS’ HOCKEY                     

(Seunshokkie lewer 10 provinsiale spelers en ‘n Mpumalanga-wenspan op)

14A (Mpumalanga-naaswenners)        

Austin Langeveld Half-erekleure:         Mpumalanga-naaswenners
Hardus Dannhauser Half-erekleure:         Mpumalanga-naaswenners
Gerhard Nel Half-erekleure:         Mpumalanga-naaswenners
Duncan Pieters Half-erekleure:         Mpumalanga-naaswenners
Pieter Hoogenboezem Half-erekleure:         Mpumalanga-naaswenners
Quryn van Wyk Half-erekleure:         Mpumalanga-naaswenners
JP Grobler Half-erekleure:         Mpumalanga-naaswenners
Dirkse Steenkamp Half-erekleure:         Mpumalanga-naaswenners
Dihan Kruger Half-erekleure:         Mpumalanga-naaswenners
PW Jansen Half-erekleure:         Mpumalanga-naaswenners
Evert Buurman Half-erekleure:         Mpumalanga-naaswenners
Edward van der Wal Half-erekleure:         Mpumalanga-naaswenners
Sandile Mogiba Half Colours:                         Mpumalanga Runners-up
Kyle Christie

Half Colours:                         Mpumalanga Runners-up

Full Colours Bronze:  Mpumalanga Team u/14A

Thabang Mogadima

Half Colours:                         Mpumalanga Runners-up

Full Colours Bronze:  Mpumalanga Team u/14A

Vincent Mostert

Half-erekleure:         Mpumalanga-naaswenners

Erekleure Brons:       Mpumalanga-span o/14A

Kevin Santos (Captain)

Half Colours:                         Mpumalanga Runners-up

Full Colours Bronze:  Mpumalanga Team u/14A

CA Silver and Best u/14 Player Trophy:   Player of the year

15A (Ligawenners – 16B Liga deelgeneem)

Zander Putter PS:                               Ligawenners
Christiaan Bezuidenhout PS:                               Ligawenners
Thomas Knight PS:                               Ligawenners
Waldo van Rooyen PS:                               Ligawenners
Liehan Nel PS:                               Ligawenners
Chris Steyn PS:                               Ligawenners
Arno Kruger PS:                               Ligawenners
Marchand Willers PS:                               Ligawenners
Armand Terblanche PS:                               Ligawenners
Stephan van Deventer PS:                               Ligawenners
Neil Scott CA:                             League Winners
Dylan Jansen van Rensburg PS:                               Ligawenners
Coenraad Visser PS:                               Ligawenners
Matthys Taljaard PS:                               Ligawenners
Okke van der Kolff PS:                               Ligawenners
Gysbert Ehlers PS:                               Ligawenners
Jaco Jacobs PS:                               Ligawenners
Christian Matthews PS:                               Ligawenners
Jan-Adriaan Naudé PS:                               Ligawenners
Jean Lombard

PS:                               Ligawenners

PS Brons en Trofee: Speler van die jaar

Millo Lottering (Kaptein) PS:                               Ligawenners
MC Kühn (Kaptein) PS:                               Ligawenners

16A (Ligawenners en Mpumalanga-wenners; Seunshokkiespan van die jaar)

Mpumalanga trofee en Kevin van Niekerk Trofee (Hokkiespan van die jaar)

Shaum MacDonald

CA Silver:                   Hockey Team of the year

Full Colours Bronze:  League Winners and Mpumalanga Winners

Marco Pretorius

PS Silwer:                   Hokkiespan van die jaar

Erekleure Brons:       Ligawenners en Mpumalanga-wenners

Ruan Harmse

PS Silwer:                   Hokkiespan van die jaar

Erekleure Brons:       Ligawenners en Mpumalanga-wenners

Reinardt Steyn

CA Silver:                   Hockey Team of the year

Full Colours Bronze:  League Winners and Mpumalanga Winners

Frans Steenkamp

PS Silwer:                   Hokkiespan van die jaar

Erekleure Brons:       Ligawenners en Mpumalanga-wenners

Craig Russell

CA Silver:                   Hockey Team of the year

Full Colours Bronze:  League Winners and Mpumalanga Winners

Jaco Fraser

PS Silwer:                   Hokkiespan van die jaar

Erekleure Brons:       Ligawenners en Mpumalanga-wenners

Armand Erwee

PS Silwer:                   Hokkiespan van die jaar

Erekleure Brons:       Ligawenners en Mpumalanga-wenners

Andrew Martin

CA Silver:                   Hockey Team of the year

Full Colours Bronze:  League Winners and Mpumalanga Winners

Robert du Toit

PS Silwer:                   Hokkiespan van die jaar

Erekleure Brons:       Ligawenners en Mpumalanga-wenners


Aiden Vandenbrouck

CA Silver:                   Hockey Team of the year

Full Colours Bronze:  League Winners and Mpumalanga Winners

Half Colours:             Mpumalanga Team u/16B

Marno Dooge

PS Silwer:                   Hokkiespan van die jaar

Erekleure Brons:       Ligawenners en Mpumalanga-wenners

Half-erekleure:         Mpumalanga-span o/16B

Rudolf Kruger

PS Silwer:                   Hokkiespan van die jaar

Erekleure Brons:       Ligawenners en Mpumalanga-wenners

Half-erekleure:         Mpumalanga-span o/16B

Danté Clark

PS Silwer:                   Hokkiespan van die jaar

Erekleure Brons:       Ligawenners en Mpumalanga-wenners

Half-erekleure:         Mpumalanga-span o/16B

Anro Scheepers

PS Silwer:                   Hokkiespan van die jaar

Erekleure Brons:       Ligawenners en Mpumalanga-wenners

                                    Mpumalanga-span o/16A

PS Silwer en Mouton Trofee: Speler van die jaar

Alec Jordaan (Kaptein)

PS Silwer:                   Hokkiespan van die jaar

Erekleure Brons:       Ligawenners en Mpumalanga-wenners

TWEEDE SPAN

Justin Nienaber CA Bronze and Trophy: Player of the year

EERSTE SPAN

Denton Cant CA Silver:                   First Team
Wihan van Schalkwyk PS Silwer:                   Eerste span
Pieter van der Merwe PS Silwer:                   Eerste span
Iain Zwart PS Silwer:                   Eerste span
Innes Bosman PS Silwer:                   Eerste span
Christiaan Diedericks PS Silwer:                   Eerste span
Miquel Pieters PS Silwer:                   Eerste span
Joshua Wasserfall PS Silwer:                   Eerste span
Jopie Kühn PS Silwer:                   Eerste span
Hendrie Cloete Half-erekleure:         2 jaar eerste span
Gerrit du Toit Half-erekleure:         2 jaar eerste span
SJ Bester Half-erekleure:         2 jaar eerste span
Danny de Jesus

Half Colours:             2 years First Team

                                    Mpumalanga Team u/18B

Marcel Dique

(Kaptein)

Half-erekleure:         2 jaar eerste span

PS Goud:                   Eerste span kaptein

PS Silwer en Beste Senior speler Trofee: Speler van die jaar

BLOK 4 UIT (RUGBY EN BUITE SKOOL)

RUGBY – 7’s                     

(Die 7’s spanne het wyd en syd gaan deelneem en ‘n hele paar toernooie gewen.)

o/15 (Sutherland-wenners; Mpumalanga-naaswenners en Noordvaal-naaswenners) Sutherlandtrofee           

Anrich van Wyk PS Brons:                    Sutherland-wenners
Donovan Peetz Half-erekleure:         Mpumalanga-naaswenners
Thabang Mogadima Half Colours:             Mpumalanga Runners-up
Chris Steyn ErekleureBrons:        Noordvaal-naaswenners
Coenraad Visser

Half-erekleure:         Mpumalanga-naaswenners

ErekleureBrons:        Noordvaal-naaswenners

Neil Scott

CA Bronze:                Sutherland Winners

Full Colours Bronze:  Noordvaal Runners-up

Okke van der Kolff

PS Brons:                    Sutherland-wenners

ErekleureBrons:        Noordvaal-naaswenners

MthoMondlane

CA Bronze:                Sutherland Winners

Half Colours:             Mpumalanga Runners-up

Full Colours Bronze:  Noordvaal Runners-up

Kyle Hambidge

CA Bronze:                Sutherland Winners

Half Colours:             Mpumalanga Runners-up

Full Colours Bronze:  Noordvaal Runners-up

Vickus Smit

PS Brons:                    Sutherland-wenners

Half-erekleure:         Mpumalanga-naaswenners

ErekleureBrons:        Noordvaal-naaswenners

NtokozoTlou

CA Bronze:                Sutherland Winners

Half Colours:             Mpumalanga Runners-up

Full Colours Bronze:  Noordvaal Runners-up

UnathiPoyo

CA Bronze:                Sutherland Winners

Half Colours:             Mpumalanga Runners-up

Full Colours Bronze:  Noordvaal Runners-up

Sam Khumalo

CA Bronze:                Sutherland Winners

Half Colours:             Mpumalanga Runners-up

Full Colours Bronze:  Noordvaal Runners-up

MK Khumalo

CA Bronze:                Sutherland Winners

Half Colours:             Mpumalanga Runners-up

Full Colours Bronze:  Noordvaal Runners-up

MC Kühn (Kaptein)

PS Brons:                    Sutherland-wenners

Half-erekleure:         Mpumalanga-naaswenners

ErekleureBrons:        Noordvaal-naaswenners

PS SilwerenKirstie Odendaal Trofee:Speler van die jaar

o/17                                       

Wandile Shabangu

Full Colours Bronze:  Pumas u/17Team

CA Silver and Johan Stronkhorst Trophy: Player of the year

EERSTE SPAN (Barberton-, Cambridge- en Middelburg-toernooiwenners)

                        Trofees

Cornel Els PS Brons:                    Middelburg wenners
Marius Verwey PS Brons:                    Middelburg wenners
Cyprian Nkomo CA Bronze:                Middelburg Winners
Andiswa Mndawe CA Bronze:                Cambridge Winners
Ruben Roodt PS Brons:                    Cambridge wenners
Dewald Coetzee

PS Brons:                    Barberton wenners

                                    Cambridge wenners

Shane Botha

PS Brons:                    Barberton wenners

                                    Cambridge wenners

Wandile Shabangu

CA Bronze:                Barberton Winners

                                    Cambridge Winners

Thys Potgieter

PS Brons:                    Cambridge wenners

                                    Middelburg wenners

Tyson Neven

CA Bronze:                Cambridge Winners

                                    Middelburg Winners

Henrico Storm

PS Brons:                    Barberton wenners

                                    Middelburg wenners

Ryan Phiri

CA Bronze:                Barberton Winners

                                    Middelburg Winners

Telvin Mhlongo

CA Bronze:                Barberton Winners

                                    Middelburg Winners

Marcel Dique

PS Brons:                    Barberton wenners

                                    Cambridge wenners

                                    Middelburg wenners

Fana Ngwenya

CA Bronze:                Barberton Winners

                                    Cambridge Winners

                                    Middelburg Winners

Siyabonga Khaliswayo

CA Bronze:                Barberton Winners

                                    Cambridge Winners

                                    Middelburg Winners

CA Silver and Piet Bothma Trophy: Player of the year

Nefdt du Toit

(Kaptein)

PS Brons:                    Barberton wenners

                                    Cambridge wenners

                                    Middelburg wenners

RUGBY                    

(Middies het ‘n hele 25 provinsiale spelers opgelewer hierdie jaar, en 2 spanne was Mpumalanga-naaswenners)

14B

Lindo Khumalo CA Bronze and Trophy:       Player of the year

14A

Thabang Mogadima CA Silver and HS Middelburg Trophy:Player of the year

15B

Duan Tupper PS Brons en Trofee: Speler van die jaar

15A (Mpumalanga-naaswenners)

Duan Tupper Half-erekleure:         Mpumalanga-naaswenners
Eduan Naudé Half-erekleure:         Mpumalanga-naaswenners
Jaco Venter Half-erekleure:         Mpumalanga-naaswenners
Kevin Mhlupeko Half Colours:             Mpumalanga Runners-up
Anrich van wyk Half-erekleure:         Mpumalanga-naaswenners
Juan du Plessis Half-erekleure:         Mpumalanga-naaswenners
Jaco Jacobs Half-erekleure:         Mpumalanga-naaswenners
Juan du Toit Half-erekleure:         Mpumalanga-naaswenners
Stephan van Deventer Half-erekleure:         Mpumalanga-naaswenners
Juandré le Roux Half-erekleure:         Mpumalanga-naaswenners
Unathi Poyo Half Colours:             Mpumalanga Runners-up
Sam Khumalo Half Colours:             Mpumalanga Runners-up
MC Kühn Half-erekleure:         Mpumalanga-naaswenners
MK Khumalo Half Colours:             Mpumalanga Runners-up
Chris Steyn Half-erekleure:         Mpumalanga-naaswenners
Neil Scott Half Colours:             Mpumalanga Runners-up
Kyle Hambidge Half Colours:             Mpumalanga Runners-up
Ntokozo Tlou Half Colours:             Mpumalanga Runners-up
Mtho Mondlane Half Colours:             Mpumalanga Runners-up
Vickus Smit Half-erekleure:         Mpumalanga-naaswenners
Joseph Olivier Half-erekleure:         Mpumalanga-naaswenners
Gysbert Ehlers Half-erekleure:         Mpumalanga-naaswenners
Armand Terblanche Half-erekleure:         Mpumalanga-naaswenners
Okke van der Kolff

Half-erekleure:         Mpumalanga-naaswenners

PS Silwer en Willards Trofee: Speler van die jaar

Coenraad Visser (Kaptein) Half-erekleure:         Mpumalanga-naaswenners

16B (Mpumalanga-naaswenners)

David O’Grady PS Brons:                    Mpumalanga-naaswenners
Stephan Janse van Vuuren PS Brons:                    Mpumalanga-naaswenners
Etric Swart PS Brons:                    Mpumalanga-naaswenners
Jon-Jon Bam PS Brons:                    Mpumalanga-naaswenners
Jean Lombard PS Brons:                    Mpumalanga-naaswenners
Jan-Lodewyk Serfontein PS Brons:                    Mpumalanga-naaswenners
Sithembiso Makua CA Bronze:                Mpumalanga Runners-up
Lebo Ndlovu CA Bronze:                Mpumalanga Runners-up
Hannes Jooste PS Brons:                    Mpumalanga-naaswenners
Divan Roberts PS Brons:                    Mpumalanga-naaswenners
Ruan Harmse PS Brons:                    Mpumalanga-naaswenners
Charl le Roux PS Brons:                    Mpumalanga-naaswenners
Gideon Fourie PS Brons:                    Mpumalanga-naaswenners
Janus du Preez PS Brons:                    Mpumalanga-naaswenners
Sanele Ngezana CA Bronze:                Mpumalanga Runners-up
Michael Benadie PS Brons:                    Mpumalanga-naaswenners
Marko Coetzee

PS Brons:                    Mpumalanga-naaswenners

PS Brons enTrofee: Speler van die jaar

David Blenkinsop (Captain) CA Bronze:                Mpumalanga Runners-up

16A

Delmaine Pieterse Half-erekleure:         Mpumalanga-span o/16A
Glenn Christie Half Colours:             Mpumalanga Team u/16A
Stephan Kempen Half-erekleure:         Mpumalanga-span o/16A
Morné Sonnekus Half-erekleure:         Mpumalanga-span o/16A
Zama Mhlongo Full Colours Bronze:  Mpumalanga Team u/16 Grant Khomo
Shane Botha Erekleure Brons:       Mpumalanga-span o/16 Grant Khomo
Cornel Els Erekleure Brons:       Mpumalanga-span o/16 Grant Khomo
Mbali Sambo Full Colours Bronze:  Mpumalanga Team u/16 Grant Khomo
Ndumiso Ntobeng Full Colours Bronze:  Mpumalanga Team u/16 Grant Khomo
Loyiso Masinyane CA Silver and HS Middelburg Trophy: Player of the year

VIERDE SPAN

Ian Macdonald CA Bronze and Trophy:       Player of the year

DERDE SPAN

Ion van der Merwe PS Brons en Trofee: Speler van die jaar

TWEEDE SPAN (Super 16-wenners) Super 16 trofee

Jacques le Roux PS:                               Super 16-wenners
Anton Hoogenboezem PS:                               Super 16-wenners
Tyson Neven CA:                             Super 16 Winners
Wihan van Schalkwyk PS:                               Super 16-wenners
Barend Ditle CA:                             Super 16 Winners
Dylan Botha PS:                               Super 16-wenners
Dewald Coetzee PS:                               Super 16-wenners
Ion van der Merwe PS:                               Super 16-wenners
Johan Engelbrecht PS:                               Super 16-wenners
Matthys Schwartz PS:                               Super 16-wenners
Mario leemans PS:                               Super 16-wenners
Rhuan Wohlitz PS:                               Super 16-wenners
MJ Ackerman PS:                               Super 16-wenners
Ghiardt Reynders PS:                               Super 16-wenners
Shannon Cappa CA:                             Super 16 Winners
Jadrich van der Merwe PS:                               Super 16-wenners
Henrico Storm PS:                               Super 16-wenners
Thys Potgieter PS:                               Super 16-wenners
Frederik Greyling PS:                               Super 16-wenners
Lebogang Maloka

CA:                             Super 16 Winners

Half Colours:             Pumas u/19B School Team

Jacky Mthombeni

CA:                             Super 16 Winners

Half Colours:             Pumas u/18 Academy A Team

Andiswa Mndawe

CA:                             Super 16 Winners

Half Colours:             Pumas u/18 Academy A Team

Ryan Phiri

CA:                             Super 16 Winners

Half Colours:             Pumas u/18 Academy A Team

Joshua Mey

CA:                             Super 16 Winners

CA Bronze and Trophy:       Player of the year

Ricardo Steyn (Kaptein) PS:                               Super 16-wenners

EERSTE SPAN

Ryan Phiri CA Silver:                   First Team
Andiswa Mndawe CA Silver:                   First Team
Jadrich van der Merwe PS Silwer:                   Eerste span
MJ Ackerman PS Silwer:                   Eerste span
Marcel Dique PS Silwer:                   Eerste span
Joshua Mey Half Colours:             2 years First Team
Duanne van Wyk Half-erekleure:         2 jaar eerste span
Matthys Schwartz Half-erekleure:         2 jaar eerste span
Marnus Aucamp Half-erekleure:         2 jaar eerste span
Chris Hanekom Half-erekleure:         2 jaar eerste span
Philip Olivier

Half-erekleure:         2 jaar eerste span

                                    Pumas o/19B-skolespan

Jopie Kühn

Half-erekleure:         2 jaar eerste span

                                    Pumas o/19B-skolespan

Wandile Shabangu

CA Silver:                   First Team

Half Colours:             Pumas u/18Academy A Team

Nefdt du Toit

Half-erekleure:         2 jaar eerste span

Erekleure Brons:       3 jaar Half-erekleure

                                    Pumas o/18 Akademie A-span

Siyabonga Khaliswayo

CA Silver:                   First Team

Full Colours Bronze:  Pumas u/18 Craven Week

Steven Pieterse

Half-erekleure:         2 jaar eerste span

Erekleure Brons:       Pumas o/18 Cravenweek

Ruben Roodt

Half-erekleure:         2 jaar eerste span

Erekleure Brons:       Pumas o/18 Cravenweek

Fana Ngwenya

Half Colours:             2 years First Team

Full Colours Bronze:  Pumas u/18 Craven Week

Telvin Mhlongo

Half Colours:             2 years First Team

Full Colours Bronze:  Pumas u/18 Craven Week

Mpumelelo Mathias

Half Colours:             2 years First Team

Full Colours Silver:    3 years Full Colours Bronze

                                    Pumas u/18 Craven Week


Cyprian Nkomo

Half Colours:             2 years First Team

Full Colours Silver:    3 years Full Colours Bronze

                                    Pumas u/18 Craven Week

                                    SA A Team

Marius Verwey (Kaptein)

Half-erekleure:         2 jaar eerste span

Erekleure Brons:       Pumas o/18 Cravenweek

PS Goud:                   Eerste span kaptein

PS Silwer en Nicky Potgieter Trofee:     Speler van die jaar

18. BUITE SKOOLVERBAND / NON SCHOOL-AFFILIATED  

(Ons leerders neem deel aan ‘n wye verskeidenheid van sporte buite skoolverband. Aangesien die skole geen beheer het daaroor nie, ontvang hulle slegs prestasiesertifikate)

PW Jansen PS Brons:        Mpumalanga-span – Perdry: Showjumping and                         Accumulator
Jade Hancke CA Bronze:    Mpumalanga Team - Horse Riding: Performance                         Riding, Working Riding, Equitation and Jumping
Greta Kurpershoek PS Brons:        Ritmiese Gimnastiek -Mpumalanga-kleure o/15
Jan Paul van der Linde PS Brons:        Onderwaterhokkie - Mpumalanga span o/19
Abraham Koekemoer PS Brons:        Onderwaterhokkie - Mpumalanga span o/19
Ian Swartz PS Brons:        Onderwaterhokkie - Mpumalanga span o/19
Pieter Marais PS Brons:        Onderwaterhokkie - Mpumalanga span o/19
Tiaan Roodman PS Brons:        Onderwaterhokkie - Mpumalanga span o/19
Migael Henning

CA Bronze:    Underwater Hockey - Mpumalanga teamu/19                                     (Captain)

The Mpumalanga-team achieved a silver medal at the SA Jnr National tournament

Arno Kruger PS Brons:        Gholf – Mpumalanga-kleure o/15
Evert Buurman PS Brons:        Gholf – Vol Mpumalanga-kleure o/15
Banele Mavuso CA Bronze:    Golf – Mpumalanga Team u/19, u/19IPT and u/23
Chanelle Botha PS Brons:        Gholf –Mpumalanga Dames Senior-span
Armand Erwee PS Brons:        Hokkie - SA Gazellespano/18
Rudolf Kruger PS Brons:        Hokkie - SA Gazellespano/18
Alec Jordaan PS Brons:        Hokkie - SA Gazellespano/18
Aiden Vandenbrouck CA Bronze:    Hockey – SA Gazelle Team u/18
Jaco Venter PS Brons:        Landloop – Mpumalanga-span
Jacques Keulder PS Brons:        Landloop – Mpumalanga-span
Romeo Dikotope CA Bronze:    Cross Country – Mpumalanga Team
Ruben Roodt PS Brons:        Rugby – Mpumalanga Curriebekerspan o/19
Jaco Minnaar PS Brons:        Swem - Mpumalanga span vir Klein-Streek                                Kampioenskappe
Stephani Viljoen

PS Brons:        Swem - Mpumalanga span vir Klein-Streek                                Kampioenskappe en Vlak 3 Nasionale                                       Kampioenskappe

PS Silwer:       4 Goud en 2 Silwer medaljes by Klein-Streek                             Kampioenskappe

                        Brons by Vlak 3 Nasionale Kampioenskappe

Anja Groenewald PS Silwer:       Hokkie - SA Bokkiespan o/14
Hendrie Cloete PS Silwer:       Hokkie - SA Bokkiespan o/18
Marcel Dique PS Silwer:       Hokkie - SA Bokkiespan o/18

SPESIALE TOEKENNINGS                        

Beste enkel prestasie buite skoolverband – PS Goud en Bets Serfontein trofee

Stephani Viljoen Vlak 3 is die hoogste vlak waaraan jy kan deelneem op klubvlak swem en sy behaal ‘n brons medalje by die Nasionale vlak 3 Kampioenskappe

The best single achievement in school sport – PS Goud en Ben van Wetten trofee

Lebogang Maloka

Gold medal at SA’s for 200m

Gold medal at SA’s for Long Jump

Silver medal at SA’s for 100m

Silver medal at ASA for 100m

Junior Sport’s girl – CA Gold and Zentek Wisseltrofee

Cailynn den Bakker

Athletics Inter High Team

Hockey – u/14A Captain and the player of the year

Mpumalanga Teamu/14A

Junior Sportseun – PS Goud en Zentek Wisseltrofee

Coenraad Visser

Atletiek – Interhoër spanen Mpumalanga Span

            Hekkiesatleet van die jaar

Rugby – o/15A

Rugby 7’s – o/15A

Hokkie – o/15A

Krieket – o/15A, (Speler van die jaar),Mpumalanga-span o/15B

Senior Sportdogter – PS Goud en Hoërskool Middelburg trofee

Somey Uys

Atletiek – Interhoër span

Hokkie – o/16A

Landloop – Mpumalanga-span (Verwerf die 21e plek op SA’s)

Senior Sportseun – PS Goud en Aluex trofee

Marnus Aucamp

Atletiek

Rugby – Eerste span

Krieket – Eerste span (kaptein) en Pro-20 span

Tennis – 5 jaar Eerste span en Mpumalanga-span en die nr. 1 speler van die jaar

Bietjie landloop gehardloop

Marius Verwey

Atletiek – Interhoër span

Rugby – Eerste span (kaptein en speler van die jaar)

            Cravenweekspan

Rugby – 7’s

Krieket –Derde span en Pro-20 span(kaptein en speler van die jaar)